Artykuły

transport Zmarłych Sochaczew

Transport Zmarłych Sochaczew

Transport Zmarłych Sochaczew to usługa pogrzebowa, która zapewnia eksportacje ciała z miejsca śmierci do chłodni. Jednak transport bardzo ważny jest również w kwestiach takich jak kondukt żałobny lub międzynarodowy przewóz zwłok.

(więcej…)

Przeczytaj WięcejKomentarze

organizacja pogrzebu Poznań

Organizacja pogrzebu Poznań

Śmierć bliskiej osoby niewątpliwie jest ogromnym szokiem, jak i powodem rozpaczy dla każdego z nas. Jednak pogrzebu nie można odłożyć na później, a trudne i ważne decyzje trzeba podejmować niemalże od razu po stwierdzeniu zgonu przez lekarza. Jednak organizacja pogrzebu Poznań jest znacznie prostsza, kiedy korzysta się z usług takich domów pogrzebowych jak zakład Universum. Poniżej przedstawiamy wszystkie kroki, jakie musi podjąć osoba organizująca pogrzeb z pomocą tej działalności.

Formalności przed pogrzebem

Jeśli bliski umarł w domu lub w szpitalu, należy najpierw wezwać lekarza, który wypisze mu akt zgonu, a następnie odebrać od niego kartę zgonu. Po odebraniu dokumentu można już zadzwonić do czynnego całodobowo biura Universum i zlecić przewóz zmarłego do zakładu pogrzebowego. Jeżeli miejscem zgonu było miejsce publiczne, kolejność koniecznych czynności jest odwrotna – najpierw trzeba zadzwonić po przewóz, a dopiero potem udać się do szpitala i odebrać potrzebne dokumenty. W obu przypadkach, po przewiezieniu zmarłego i uzyskaniu karty zgonu, należy udać się do biura obsługi Universum i ustalić wszelkie szczegóły dotyczące pogrzebu.

Uzyskanie zasiłku ZUS

Bardzo ważne dla osoby zlecającej pogrzeb jest dofinansowanie ZUS, zwłaszcza gdy nie ma ona dobrej sytuacji finansowej. Wynosi on 4000zł i, w zależności od rodzaju dochodów zmarłego oraz stopnia pokrewieństwa z osobą zlecającą pogrzeb, może on być wypłacony przed lub po pogrzebie. W każdym przypadku pracownicy domu pogrzebowego Universum pomogą osobie w żałobie w załatwieniu wszelkich formalności prawnych, związanych z zasiłkiem ZUS.

Organizacja pogrzebu Poznań

Po przewiezieniu zmarłego do domu pogrzebowego i załatwieniu sprawy dofinansowania wreszcie przychodzi czas na organizację ostatniego pożegnania. Korzystając z usług zakładu pogrzebowego Universum przebiegnie ona szybko i sprawnie, a pracownicy zawsze będą wykazywali się zrozumieniem i wspierającą postawą. Osoba zlecająca pogrzeb może ustalić najmniejsze szczegóły ceremonii i poprosić pracowników o wszystko – od wyboru i wystawienia trumny, przez niesienie krzyża i poprowadzenie ceremonii, po organizację oprawy muzycznej i pochowanie zmarłego. Dom pogrzebowy Universum stara się jak najbardziej ułatwić klientom ten trudny okres.

Komentarze

etykieta pogrzebowa

Etykieta na pogrzebie – telefon komórkowy

Pogrzeb jest trudnym czasem w życiu każdego człowieka. Dlatego w trosce o najbliższą rodzinę Zmarłego dalsi znajomi powinni uszanować wiele aspektów związanych z dobrymi manierami. Etykieta pogrzebowa mówi o takich czynnikach jak to, w co się ubrać, czy zabrać ze sobą dzieci, a nawet porusza sposób korzystania z telefonu komórkowego. Korzystanie z telefonu podczas pogrzebu lub nabożeństwa żałobnego może być postrzegane jako naruszenie prywatności rodziny pogrążonej w żałobie i dlatego jest uważane za niewłaściwe.

(więcej…)

Przeczytaj WięcejKomentarze

kremacja zwłok Gdańsk

Kremacja w Gdańsku

Kremacja zwłok jest znana ludzkości już od epoki neolitu. Przez tysiące lat był to najbardziej estetyczny oraz ekologiczny sposób grzebania zmarłych.

Kremacja w Kościele Katolickim

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Kościół Katolicki oraz inne Kościoły Chrześcijańskie, które należą do Polskiej Rady Ekumenicznej nie są przeciwne kremacji. Zakład pogrzebowy Credo w Gdańsku świadczy kompleksowe usługi dotyczące organizacji ceremonii pogrzebowej. Jest to firma, która ma wieloletnie doświadczenie i ugruntowaną pozycję na rynku. Jedną z popularniejszych form pochówku w ostatnich latach jest kremacja Gdańsk jest miastem, w którym funkcjonuje wiele profesjonalnych zakładów pogrzebowych. Kremacja polega na spopieleniu ciała osoby zmarłej przy zachowaniu odpowiednich standardów ekologicznych oraz etycznych. Cały proces musi odbywać się w specjalnie przygotowanej trumnie nielakierowanej, która nie zawiera żadnych elementów metalowych. To właśnie ona jest wprowadzana do pieca kremacyjnego.

Zalety kremacji

Miejsce, w którym dokonuje się kremacji zwłok jest określane jako krematorium. Później prochy składa się w urnie, która może być pochowana w grobie ziemnym lub umieszczona w kolumbariach. Zakład pogrzebowy Credo w Gdańsku posiada trumny kremacyjne oraz urny, a także wszystkie potrzebne akcesoria pogrzebowe. Przygotowanie kremacji oraz jej realizacja wymaga odpowiedniego skupienia i umiejętności ludzi, którzy są odpowiedzialni za przeprowadzenie całego procesu. Dla wielu osób kremacja jest czymś nowym i nie mają na ten temat dużej wiedzy. Dlatego pojawia się wiele pytań, na które pracownicy zakładów pogrzebowych muszą odpowiadać. Kremacja była powszechną formą grzebania zmarłych w przypadku większości systemów wierzeń etnicznych, pierwotnych. We wczesnym średniowieczu kremacja była ona praktykowana na masową skalę, ponieważ z powodu wojen i klęski głodowej brakowało powoli miejsc w tradycyjnych grobach.

Komentarze

transport zmarłego

Transport zwłok. Jak wygląda?

Moment śmierci członka rodziny to jedna z tych sytuacji, na którą emocjonalnie nigdy nie jesteśmy w pełni przygotowani. Niemniej jednak to właśnie w tej chwili konieczne jest odnalezienie sił, które pomogą nam w organizacji ostatniego pochówku. Niestety sytuacja jest nieco trudniejsza, jeżeli zgon nastąpił poza granicami kraju.

Śmierć poza Polską

W aktualnym stanie prawnym nie ma możliwości organizacji transportu zwłok z poza Polski „na telefon”. W takiej sytuacji konieczne jest pojawienie się członka rodziny lub osoby upoważnionej w kraju, w którym nastąpiła śmieć. Następnie konieczne jest dopełnienie wszystkich wymogów formalnych, które pozwolą na odebranie oraz transport zmarłego.

Niestety formalności mogą różnić się w zależności od miejsca zgonu. Z tego względu usługi pogrzebowe oferowane przez profesjonalne zakłady najczęściej obejmują transport zwłok lub urny z prochami z zagranicy do Polski. Decydując się na pomoc oferowaną przez wysokiej klasy zakład pogrzebowy można mieć pewność, że dopełnione zostaną wszystkie formalności.

Jednym z lepszych domów pogrzebowych na terenie Katowic jest Zakład Kuleczka, który na stronie https://pogrzebykuleczka.pl/ podaje wszystkie informacje związane z transportem zwłok, jak i ze wszystkimi innymi kwestiami dotyczącymi pochówku. Zakład ten jest dobrym wyborem, jeżeli zależy nam nie tylko na „załatwieniu sprawy”, ale również na uczynieniu tego z szacunkiem

transport zmarłego

Koszt transportu zwłok

Nie ma możliwości podania orientacyjnego kosztu transportu zwłok z zagranicy. Jest to uzależnione od tak wielu czynników, jak kraj zgonu, odległość od miejsca pochówku oraz tego czy transport będzie dotyczył zwłok, czy też samej urny (jest to możliwe, jeżeli rodzina zdecydowała się na kremację w kraju śmierci).

Oczywiście to nie jedyne czynniki. Należy również uwzględnić to, czy na miejscu jest osoba, które może zająć się formalnościami, czy też zostanie to powierzone zakładowi. Z tego względu w celu uzyskania wyceny tego rodzaju pomocy w pierwszej kolejności należy się skontaktować z zakładem, który określi koszt transportu.

Komentarze

pogrzeby

Kompleksowa pomoc po stracie bliskich na emigracji

Wielu Polaków pracuje na emigracji. Właśnie z myślą o nich zaczęły działać polskie zakłady pogrzebowe za granicą. Wówczas organizacja pochówku z przewozem ciała do Polski jest znacznie łatwiejsza.

Anglia to jeden z popularnych kierunków emigracji Polaków. Szacuje się, że obecnie żyje tam nawet około 122 000 rodaków. Tak duża liczba spowodowała także powstanie wielu polskich firm, które kierują swoje usługi zarówno do Polaków, jak również do innych mieszkańców Anglii. Wśród nich znajdują się zakłady pogrzebowe.

Profesjonalne usługi pogrzebowe w Anglii – także po polsku

W Anglii działa wiele zakładów pogrzebowych należących do Anglików. Także i one mogą zapewnić swoim klientom kompleksową i fachową obsługę związaną z pochówkiem.

Jeśli jednak dochodzi do śmierci mieszkającego w Anglii Polaka, rodzina najczęściej decyduje się na sprowadzenie ciała do Polski. Właśnie dlatego powstały polskie zakłady pogrzebowe w Anglii, które mogą zapewnić swoim klientom wsparcie w momencie po utracie bliskiej osoby przebywającej na emigracji.

Jakie usługi może zaoferować swoim klientom polski zakład pogrzebowy w Anglii? To szeroka gama czynności, które związane są z przygotowaniem ostatniego pożegnania.

Wśród usług oferowanych przez polskie zakłady pogrzebowe znajdują się:
• przygotowanie potrzebnej dokumentacji
• odbiór ciała
• przygotowanie ciała do pochówku
• kremacja ciała
• transport ciała lub urny do Polski
• organizacja pogrzebu w Anglii
• pomoc w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego

Więcej informacji dotyczących usług pogrzebowych dostępnych w polskich zakładach pogrzebowych w Anglii można znaleźć tutaj.

Dlaczego warto wybrać polski zakład pogrzebowy w Anglii?

Głównym atutem polskich zakładów pogrzebowych jest możliwość uzyskania pełnej obsługi w języku polskim oraz ułatwienie procedur związanych ze sprowadzeniem ciała do Polski.

Podsumowując, gdy dochodzi do śmierci na emigracji, wybranie polskiego zakładu pogrzebowego może być znacznym ułatwieniem w tym trudnym okresie. Obsługa w języku polskim oraz kompleksowa pomoc związana z pochówkiem w Polsce lub w Anglii są dużym wsparciem podczas przebywania poza krajem.

Komentarze

Zakłady pogrzebowe Białystok online

Organizacja pogrzebu krok po kroku

Śmierć bliskiej to zawsze smutne i tragiczne wydarzenie. Rodzina i bliscy są w żałobie. Mimo to konieczne jest zorganizowanie pogrzebu. Warto zatem wiedzieć, jakie kroki należy poczynić, aby przygotować pochówek. (więcej…)

Przeczytaj WięcejView 1 Comment

usługi zakładu pogrzebowego

Balsamacja ciała

Balsamowanie ciał to umiejętność z zakresu najwyższych kręgów wtajemniczenia. Dawniej praktykowana przez wiele ludów starożytnych. Dziś dzięki dorobkowi naukowemu chemii i inżynierii przeżywa kolejny renesans. Firmy świadczące usługi pogrzebowe oferują tanatopraksję jako jeden z wielu punktów swojej oferty. (więcej…)

Przeczytaj WięcejKomentarze

Memorial Piotr Królak Praga Warszawa

Tradycja i Styl zakładu pogrzebowego na Warszawskiej Pradze

Słowo tradycja przeważnie dobrze kojarzy się wszystkim mieszkańcom Warszawskie Pragi. Zwłaszcza na Pradze Północ, czyli historycznej Pradze, ale i na Pradze Południe odnajdziemy liczne budynki, z których bije historyczny klimat i oryginalny styl dawnych już czasów. Od 1988 działa na tym terenie niezwykły Warszawski zakład pogrzebowy. Zakład ten przenosi wszystko, co najlepsze z historycznej Pragi do swojej pracy. Starzy mieszkańcy Pragi są przywiązani do pewnej odrębności tej dzielnicy, do własnego stylu i słów. W tym tez praskim klimacie chcą być pochowani. Można śmiało powiedzieć, że ich dewizą jest nie tylko żyć, ale i umrzeć na Pradze. (więcej…)

Przeczytaj WięcejKomentarze

transport zwłok

Gdy śmierć spotka za granicą – jak przewieźć zwłoki?

Postępująca globalizacja, łatwość podróżowania, oraz brak granic w obrębie Unii Europejskiej to powód częstszych wyjazdów, zarówno zarobkowych, jak i wypoczynkowych. O ile wyjeżdżając na wakacje urlopowicze zazwyczaj wykupują ubezpieczenie podróżne, o tyle gdy wyjeżdża się do pracy nie myśli się o tym co się stanie, gdy nieszczęśliwy wypadek stanie się zagranicą.

(więcej…)

Przeczytaj WięcejView 1 Comment