Dlaczego warto skorzystać z usług zakładu pogrzebowego?

pogrzeby

Śmierć bliskiej osoby to zawsze wydarzenie niespodziewane. Tym trudniej być na nie przygotowanym. W chwili głębokiej żałoby ciężko skupić się na załatwianiu formalności związanych z pogrzebem. Wówczas warto przemyśleć możliwość skorzystania z firmy oferującej usługi pogrzebowe.

Formalności urzędowe

Organizacja ceremonii ostatniego pożegnania poprzedzona jest długą listą niezbędnych do załatwienia formalności. Przede wszystkim należy uzyskać akt zgonu, który wystawiany jest przez lekarza. Dopiero ten dokument uprawia do uzyskania z urzędu gminy aktu zgonu. Następnie rozpocząć można procedurę uzyskania zasiłku pogrzebowego z ZUS. Decydując się na skorzystanie z usług zakładu funeralnego, liczyć można na pomoc, a nawet całkowite załatwienie formalności przez specjalistów. Ich doświadczenie pozwoli na szybkie i sprawne dopełnienie wszystkich wymogów prawnych.

Organizacja ceremonii

Najważniejszą decyzją, którą należy podjąć jest charakter uroczystości – czy ma być świecka czy religijna – jeśli tak, w jakim obrządku. Wybór ten determinuje kolejne kroki. Renomowany zakład pogrzebowy Memorial na swojej stronie internetowej pogrzebymemorial.pl prezentuje pełną ofertę usług pogrzebowych. Dzięki temu rodzina wie, na jaki zakres pomocy może liczyć, gdyż nie każdy zakład pogrzebowy oferuje jednakowe usługi pogrzebowe. Warto zatem wybrać firmę, której wachlarz usług będzie najbardziej odpowiadał potrzebom rodziny zmarłego.

O czym łatwo zapomnieć?

Organizacja ceremonii ostatniego pożegnania z punktu widzenia żałobnika ogranicza się do wyboru miejsca pochówku, trumny lub urny, a następnie organizacji stypy. W rzeczywistości jest to dużo bardziej skomplikowane przedsięwzięcie. W przypadku samodzielnej organizacji pochówku warto sporządzić listę niezbędnych czynności krok po kroku. Pozostawiając organizację w rękach profesjonalistów, takich jak zakład pogrzebowy Memorial, można liczyć na to, że wszystkie detale zostaną dopilnowane. Zamówienie transportu dla żałobników na stypę, zamówienie kwiatów, oprawy muzycznej czy nekrologów nie zostaną przeoczone. Jest to ważny argument przemawiający za oddaniem trudnego zadania organizacji pochówku w ręce specjalistów.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments