Jak z szacunkiem pożegnać się z osobą zmarłą?

Ozyrys Kremacje Wałbrzych

Śmierć to temat tabu, którego zdecydowana większość ludzi nie chce poruszać. Zakład Pogrzebowy Ozyrys w Wałbrzychu pomaga oswoić z tym tematem osoby najbliższe zmarłemu lub zmarłej, organizując i przygotowując wszystkie ceremonie i czynności związane z pochówkiem. Jedną z nich jest kremacja ciała, która musi odbywać się z pełnym szacunkiem dla ciała.

Kremacja – moment ostatecznego pożegnania bliskiej osoby

Nikt nie lubi pożegnań. Szczególną formą takiego rozstania jest śmierć osoby bliskiej, którą – przez szacunek do osoby zmarłej – należy odpowiednio przeżyć. Jedną z dostępnych możliwości jest skremowanie jej ciała, które – co ważne – jest dopuszczalne również w obrządku katolickim. Zakład Pogrzebowy Ozyrys w Wałbrzychu pomoże zorganizować wszystkie niezbędne formalności, a także przygotuje i zrealizuje wszystkie procedury związane z pochówkiem. Co ważne, bliscy osoby zmarłej będą mogli dzięki temu skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na ostatnich chwilach z ciałem kochanego przez nich człowieka.

Profesjonalnie i z szacunkiem

Wszystkie procedury związane z kremacją osoby zmarłej obejmują nie tylko spopielenie samych zwłok, ale też zrealizowanie wszystkich niezbędnych formalności. Co więcej, w trakcie pogrzebu bliscy będą mogli zarówno pożegnać się ze zmarłym, jak również wspominać (np. za pomocą zdjęć i innych materiałów) wspólnie spędzone chwile. Istnieje też możliwość zorganizowania religijnych, bądź świeckich ceremonii pogrzebowych, które pomogą w pożegnaniu ze zmarłą osobą. Po spopieleniu ciała prochy są zamykane w specjalnym, zabezpieczonym pojemniku, a następnie pozostawiane w grobie w lub w specjalnym kolumbarium. Bliscy osób zmarłych mogą wybierać spośród aż 100 różnych modeli urn, w których zamknięte zostaną prochy ich bliskich.

Kilka słów na koniec…

Kremacja ciała osoby, która jeszcze do niedawna była wśród nas, to wydarzenie zapadające w pamięci na bardzo długo. Warto więc w tym czasie skupić się nad tym, co najważniejsze, czyli wspomnieniach, ostatecznym pożegnaniu się i – być może – na modlitwie. Resztą zajmie się Zakład Pogrzebowy Ozyrys, który zrealizuje wszystkie niezbędne czynności w sposób profesjonalny, kompleksowy i z pełnym szacunkiem wobec zmarłego i jego bliskich.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments