Organizacja pogrzebu krok po kroku

Zakłady pogrzebowe Białystok online

Śmierć bliskiej to zawsze smutne i tragiczne wydarzenie. Rodzina i bliscy są w żałobie. Mimo to konieczne jest zorganizowanie pogrzebu. Warto zatem wiedzieć, jakie kroki należy poczynić, aby przygotować pochówek.

Organizacja pogrzebu

Jeśli do zgonu doszło w domu, pierwszym krokiem jaki należy poczynić jest wezwanie lekarza. Ten na miejscu musi stwierdzić zgon oraz wydać kartę zgonu. Ta jest niezbędna, aby móc otrzymać akt zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego. Kolejny krok to wezwanie domu pogrzebowego. Ważne jest, aby był to doświadczony i profesjonalny zakład pogrzebowy. Najlepiej taki, który oferuje kompleksowe usługi pogrzebowe. Dom pogrzebowy zabierze ciało, a po uzyskaniu aktu zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego możliwe będzie ustalenie wszystkich szczegółów związanych z pochówkiem. Pamiętać należy, aby akt zgonu wydany był w tym mieście, w którym do zgonu doszło. Jeśli jest to np. Białystok wówczas udać należy się do Urzędu Stanu Cywilnego w Białymstoku. Pogrzeb zawsze związany jest z kosztami. Dlatego ważne jest, aby udać się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w celu złożenia wniosku z zasiłek pogrzebowy.

 

Wysokiej jakości usługi pogrzebowe w Białymstoku znajdziesz tutaj.

 

Białystok funer.com.pl

Potrzebne dokumenty

Aby móc pochować bliską osobę konieczne będzie skompletowanie i złożenie odpowiednich dokumentów. Mowa tu m.in. o karcie zgonu, wniosku o zasiłek pogrzebowy, skróconym odpisie aktu zgonu. Bez tych dokumentów nie będzie możliwa organizacja pogrzebu. Dlatego tak ważne jest, aby dopełnić wszystkich tych formalności. Pomóc może w tym zakład pogrzebowy, który może odciążyć pogrążoną w żałobie rodzinę w zakresie organizacji i załatwiania wszystkich niezbędnych formalności.

5 1 vote
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gabriel

Bardzo przydatna strona za pomocą, której można znaleźć sprawnie dobry zakład pogrzebowy w swojej okolicy.