Zakłady pogrzebowe w Szczecinie

Cmentarz Centralny w Szczecinie to największa nekropolia w Polsce, a trzecia co do wielkości w Europie. To również najważniejszy spośród sześciu cmentarzy komunalnych znajdujących się na terenie miasta. Znalezienie miejsca pochówku i jego organizacja w tak dużej aglomeracji są z pewnością trudne. Warto zatem skorzystać z usług profesjonalistów.

Zakłady funeralne w mieście

Szczecin to powiatowe miasto o liczbie ludności przekraczającej 400 tysięcy osób. Funkcjonuje tu stale kilkanaście domów pogrzebowych, które działając od lat, zyskały renomę i polecane są kolejnym klientom drogą pantoflową. Również w internecie znaleźć można wiele opinii i rankingów, które pomogą wybrać zakład pogrzebowy. Ważne, by zwrócić uwagę na zakres oferowanych usług, tak by pokrywał się on z potrzebami rodziny organizującej ostatnie pożegnanie.

Kompleksowy zakres usług

Usługi pogrzebowe oferowane przez zakłady są coraz bardziej kompleksowe. Pozwala to rodzinie na zrzucenie ze swoich barków konieczności zastanawiania się co jeszcze powinno być załatwione, a tym samym, zostawia czas na spokojne przeżycie żałoby.
Niemal każdy zakład pogrzebowy w swojej ofercie posiada organizację pogrzebu zarówno tradycyjnego, jak i z kremacją zwłok. Miasto Szczecin posiada własne krematorium, co jest również dużym ułatwieniem organizacyjnym. Zgodnie z wybranym zakresem usług, dom pogrzebowy może zająć się zwłokami od momentu odtransportowania ich ze wskazanego miejsca, aż do złożenia do grobu.

Usługi dodatkowe

Organizacja pogrzebu to również sporo innych detali, o których często się zapomina. Od przygotowania nekrologu, aż po transport żałobników. Chcąc zorganizować pogrzeb samodzielnie należałoby odwiedzić wiele różnych instytucji i firm, a to wiąże się ze sporym stresem i zmarnowanym czasem. Profesjonaliści z branży doradzą, które usługi pogrzebowe będą konieczne w danym przypadku, zorganizują oprawę muzyczną, wieńce, a nawet transport żałobników zgodny z życzeniem rodziny zmarłego.

Zasiłek pogrzebowy

Śmierć bliskiej osoby to wydarzenie, na które nigdy nie jest się przygotowanym. Niestety niesie ono z sobą również konieczność pokrycia wydatków związanych z organizacją pogrzebu. Dużym odciążeniem jest zasiłek pogrzebowy, który wypłacany jest przez ZUS. Kwota zasiłku jest stała, niezależnie od faktycznie poniesionych wydatków. O jego wypłatę starać się można w ciągu roku od dokonania pogrzebu. Konieczne jest złożenie wniosku oraz załączenie faktur dokumentujących poniesione wydatki.
W bardzo wielu przypadkach, wybrany zakład pogrzebowy oferuje w zakresie swoich usług pomoc w złożeniu wniosku, a także zgadza się na rozliczenie kosztu pogrzebu z zasiłku pogrzebowego. To kolejne ułatwienie i odciążenie od formalności, które oferują domy pogrzebowe.

Opieka nad grobem

W przypadku, gdy rodzina sama nie jest w stanie zaopiekować się grobem już po pochówku, wiele zakładów funeralnych oferuje również dalszą opiekę nad grobem. W ten sposób rodzina może mieć pewność, że firma, która profesjonalnie zorganizowała pogrzeb, w dalszym ciągu czuwać będzie nad estetyką pomnika i jego otoczenia.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments