Balsamacja ciała

usługi zakładu pogrzebowego

Balsamowanie ciał to umiejętność z zakresu najwyższych kręgów wtajemniczenia. Dawniej praktykowana przez wiele ludów starożytnych. Dziś dzięki dorobkowi naukowemu chemii i inżynierii przeżywa kolejny renesans. Firmy świadczące usługi pogrzebowe oferują tanatopraksję jako jeden z wielu punktów swojej oferty.

Skąd taka nazwa?

Źródłem słowa określającego nowoczesna metoda balsamowania zwłok jest greckie „thanatos”, co znaczy śmierć. Człowieka, który zajmuje się balsamowaniem ciała po śmierci nazywamy tanatopraktorem.

Co możemy zaproponować?

Słowa są ważne, jednak później należy przejść do działania. W tak szczególnej chwili dla rodziny zmarłych potrzebna jest wszelka pomoc. Możemy zaoferować kontakt z firmą, która świadczy podobne usługi z profesjonalizmem i wyczuciem – zakład pogrzebykaminscy.pl

Czym w szczegółach zajmuje się balsamista?

Przygotowanie zmarłego do ceremonii pożegnania z rodziną obejmuje kilka etapów. Niestety do współczesności nie zachowały się receptury, które stosowano w balsamowaniu ciał w starożytności. Wszystkie metody stosowane obecnie są wynikiem prac nowożytnych balsamistów oraz najnowszych zdobyczy nauki.

Tanatopraktor zajmuje się wieloma zadaniami ogólnie nazywanymi tanatokosmetyką. Makijaż przed wystawieniem ciała poprawia pośmiertny wizaż. Zmieniona karnacja skóry może być przywrócona do naturalnej barwy za pomocą praktycznych metod stosowanych przez wizażystów dla swoich żywych klientów.

Ludzie często giną w wypadkach, dlatego przed pogrzebem należy czasem dokonać rekonstrukcji ciała.

Dlaczego przeprowadza się balsamowanie ciała zmarłego?

Najważniejszym powodem jest możliwość prezentacji osoby zmarłej przed żałobnikami.

Jeśli ciało ma przebyć długą drogę, ponieważ śmierć nastąpiła poza granicami kraju, a dodatkowo czynności administracyjne zajmują znaczną część tego czasu, wskazane jest przeprowadzenie balsamacji ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *