Gdy śmierć spotka za granicą – jak przewieźć zwłoki?

transport zwłok

Postępująca globalizacja, łatwość podróżowania, oraz brak granic w obrębie Unii Europejskiej to powód częstszych wyjazdów, zarówno zarobkowych, jak i wypoczynkowych. O ile wyjeżdżając na wakacje urlopowicze zazwyczaj wykupują ubezpieczenie podróżne, o tyle gdy wyjeżdża się do pracy nie myśli się o tym co się stanie, gdy nieszczęśliwy wypadek stanie się zagranicą.

Procedury i dokumenty warto powierzyć profesjonalistom

W momencie śmierci najbliższego poza granicami rodzinnego kraju wielu staje przed pytaniem jak przewieźć zwłoki z zagranicy, tak aby zmarły mógł spocząć w polskiej ziemi. Często emocje, jakie towarzyszą stracie, powodują, że nie jest możliwym spokojna ocena sytuacji i rozpoczęcie procedury. Warto wtedy transport zwłok zlecić specjalistom, którzy nie tylko zajmą się stroną formalną, ale i z dużą dozą empatii wskażą najłatwiejsze dla rodziny rozwiązanie wielu problemów. Drejka.pl to strona największego świadczącego takie usługi zakładu pogrzebowego. Co istotne w momencie straty, filie zakładu znajdują się w wielu polskich miastach. Wieloletnie doświadczenie i kontakty z ambasadami na wszystkich kontynentach powodują, że zorganizowanie wszystkich formalności jest łatwiejsze i dużo szybsze.

Gdzie pracują specjaliści z drejka.pl

Transport zwłok oferowany jest z większości krajów świata. Ze względu na ponad trzydziestoletnie doświadczenie przewóz z Ameryki Północnej, Południowej, Afryki oraz Azji nie jest problemem. Transport ciała zmarłej osoby wykonywany jest z drobiazgową dbałością o poprawność wszelkich procedur, tak aby nie przeciągał się on w czasie. Doświadczenia zdobyte w czasie wykonywania usług na terenie kilkudziesięciu krajów całego świata pokazują, że doskonała organizacja i dbałość o lokalne przepisy jest gwarantem skutecznego działania – a konsekwencją jest bezproblemowe wykonanie zleconego zadania. Aby sprawnie przeprowadzić transport zwłok, specjaliści z drejka.pl potrzebują upoważnienia od rodziny zmarłego, które spisywane jest w języku kraju, z którego przewożone będzie ciało.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel

Każda strata jest trudna. Współczuje rodzinom, które jeszcze muszą czekać jeszcze na przewóz ciała. Dobrze, że są firmy, które w tym pomagają i organizują, takie przewozy sprawnie!