Jak działa piec kremacyjny?

kremacje Strzelin

Piece kremacyjne są wykorzystywane do popielenia ciał zmarłych osób. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób działają tego rodzaju urządzenia. Warto się tego dowiedzieć.

Czym jest kremacja?

Kremacja uznawana jest za jedną z form pogrzebu zwłok zmarłego. Proces ten polega w dużej mierze na spaleniu ciała. W obecnych czasach jest uznawany przez wiele religii. Kremacja przeprowadzana jest w specjalnie do tego celu przeznaczonych urządzeniach. Są one nazywane piecami kremacyjnymi, w których następuje spalenie zwłok. Rodzina i inne osoby bliskie zmarłego mają możliwość w tym procesie obserwowania wprowadzenia zwłok, jeśli takie są ich preferencje. Prochy osoby, która została skremowana zostają umieszczone w specjalnej urnie, przeznaczonej do tego celu.

Jak działa piec kremacyjny?

Standardowy proces kremacji zwłok człowieka przeprowadzany jest, gdy ciało znajduje się w trumnie. Trumna wprowadzana jest do pieca, a następnie jego drzwi zamykają się i rozpoczyna się proces kremacji. Jej ogólny przebieg w dużej mierze zależny jest od rodzaju urządzenia, jakie się wykorzystuje. W jednym z rodzajów pieców ciało wprowadza się do pieca, gdy jest już wystarczająco nagrzany. W tym przypadku zwłoki nie mają kontaktu z palnikami. W innymi typie pieca ciało ma kontakt z palnikami, ponieważ nagrzewa się on dość krótko. W tym przypadku palniki pracują nawet cały czas trwania kremacji.

Ile trwa kremacja?

Czas kremacji z całą pewnością jest dość zróżnicowany i zależny od wielu czynników. Może trwać od kilkudziesięciu minut do nawet czterech lub pięciu godzin. W dużej mierze zależne jest to od rodzaju pieca, który jest wykorzystywany w tym procesie. Krematorium Olimp w Strzelinie dysponuje nowoczesnymi piecami kreamotryjnymi. Następnie prochy wyciągane są z pieca. Możliwe jest to na różne sposoby. Mogą być wygarniane przez drzwi, którymi wprowadzono trumnę lub przez tylne drzwiczki. Czynność ta może być również wykonywana w sposób automatyczny. Kolejnym etapem jest umieszczenie prochów w urnie oraz przekazanie ich rodzinie zmarłej osoby. Prochy mogą być również bardziej rozdrobnione w specjalnym urządzeniu.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Więcej informacji o kremacjach – zapraszam na moją stronę!

strona krematorium

Zapraszam na stronę naszego krematorium w Kaliszu