Koszt pogrzebu we Wrocławiu

Nie od dziś wiadomo, że pogrzeb nie należy do najtańszych usług. Koszt pogrzebu jest wyższy w przypadku skorzystania z dodatkowych elementów, takich jak zakup trumny lub odzieży dla zmarłego, a także rośnie w większych miejscowościach. Dziś przyjrzymy się cenom pogrzebu we Wrocławiu, będącego stolicą Dolnego Śląska i czwartym pod względem zaludnienia miastem w Polsce.

Brak konkretnych cenników

Na terenie Wrocławia mieści się wiele zakładów pogrzebowych, z których niektóre posiadają nawet kilkanaście oddziałów, rozsianych po całym mieście. Wszystkie te zakłady pogrzebowe łączy jedna, dość uciążliwa dla potencjalnego klienta cecha. Mowa tu oczywiście o całkowitym braku cenników na stronach internetowych firm. Choć dostępne usługi pogrzebowe są rozpisane w sposób przystępny, danych na temat kosztów, które musi ponieść klient, nie podaje żaden zakład pogrzebowy.

Według danych przekazanych przez serwis Nasze Miasto, zakłady pogrzebowe niechętnie podają też informacje na temat cennika przez telefon. Najczęściej wynika to z tego, że zakłady pogrzebowe zwyczajnie obawiają się konkurencji. W tak dużych miastach jak Wrocław poszczególne firmy pogrzebowe dosłownie konkurują ze sobą o każdego pojedynczego klienta. Zbyt łatwy dostęp do cennika mógłby sprawić, że dany zakład przegra – wszystko ze względu na to, że w takiej sytuacji konkurencja obniżyłaby swoje ceny, dostosowując się tym samym do podstawowych potrzeb klientów.

Wysokie ceny i konieczność dopłaty

Wysokość wypłacanego przez ZUS zasiłku pogrzebowego to 4 tysiące złotych. Dla mieszkańców małych miast ta kwota całkowicie wystarczy, aby urządzić zmarłemu członkowi rodziny przyzwoitą ceremonię, jednocześnie mogąc sobie pozwolić na kilka dodatkowych usług pogrzebowych. W dużych miastach wojewódzkich, takich jak właśnie Wrocław, zasiłek pogrzebowy może nie wystarczyć. Osoby, które kupują trumnę, odzież dla zmarłego lub organizują ceremonię pogrzebową w kościele, mogą mieć problem z zamknięciem się w 4 tysiącach złotych. Najlepszą opcją do zorganizowania pogrzebu jest zlecenie jej zakładowi Roch-Abel.

Wydawać by się mogło, że powyższe usługi to absolutna konieczność i zasiłek pogrzebowy powinien w pełni je pokrywać. Nie zawsze jednak tak jest. Problem z tym mają właśnie wrocławianie i inni mieszkańcy dużych polskich miast. W niektórych przypadkach dochodzi nawet do tego, że cena w przypadku bardziej wyszukanych usług może wynosić nawet kilkanaście tysięcy! Mowa tu jednak o ekstremalnych sytuacjach. W większości przypadków dopłata do zasiłku pogrzebowego będzie dużo niższa, choć wciąż może stanowić nie lada problem dla członków biedniejszych rodzin.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Funer.Com.Pl

Tu też piszą o tym zakładzie pogrzebowy, musza być bardzo popularni ze Wrocławiu…