Wybór firmy pogrzebowej

Śmierć bliskiej nam osoby nie jest nigdy nie jest przyjemna. Szczególne trudne chwile przeżywa wówczas głównie najbliższa rodzina. Dzieje się tak nie tylko ze względu na sam fakt zgonu, ale również z konieczności zorganizowania pogrzebu oraz dopełnienia formalności. Zadania te mogą przytłoczyć osoby pogrążone w żałobie. Najlepiej jest wówczas poprosić o pomoc dalszą rodzinę, która co prawda również jest cierpiąca, ale mimo wszystko śmierć jest dla niej mniej tragiczna. Czasem zdarza się jednak, że nawet dalsza rodzina nie jest w stanie podjąć się tego trudnego zadania (lub dalszej rodziny nie ma). Jak poradzić sobie w takiej sytuacji?

Wybór firmy pogrzebowej

Kiedy musimy pochować kogoś bliskiego powinniśmy przede wszystkim wybrać dobry zakład pogrzebowy. Wiele z rzeczy jakie musimy zrobić, może w rzeczywistości zrobić za nas zakład pogrzebowy. Często za takie dodatkowe usługi zakład pogrzebowy nie weźmie od nas ani złotówki (co oczywiście jest niezwykle ważne, zważywszy na wysokość zasiłku pogrzebowego). Usługi pogrzebowe, o których mowa, to między innymi:

– wykonanie i wydrukowanie klepsydry,

– pomoc w organizacji stypy,

– przewiezienie ciała zmarłego z mieszkania, hospicjum lub szpitala,

– pomoc lub wyręczenie w dopełnieniu formalności (w tym wliczone jest załatwienie formalności z zakładem pogrzebowym w katalogu),

– załatwienie wszystkich formalności w urzędach i na cmentarzu,

– doradzenie w wyborze miejsca na cmentarzu,

Tego typu usługi pogrzebowe oprócz oczywistego faktu pomocy w organizacji, dają osobom pogrążonym w smutku wsparcie, które pomagają przeżyć trudne chwile. Jest to nieoceniony fakt, który nie może być mierzony żadną miarą finansową.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments