Mieszkańcy Wrocławia przyzwyczaili się do wielu nazw zakładów pogrzebowych. Ostatnie lata pokazały, że nowa firma o nazwie niekojarzącej się z usługami pogrzebowymi może osiągnąć sukces. W całej Polsce większość zakładów pogrzebowych nosi nazwę Hades, Haron, Cheron, Hermes, Elegia, Eden, Credo, Kalia. Przez ostatnie lata natomiast na wrocławskim rynku usług pogrzebowych swoją pozycje ugruntowała firma Olimp. Jest to przedsiębiorstwo, które niemal równo trzy lata temu swoją działalność rozpoczęło od otworzenia krematorium. Obecnie oprócz krematorium prowadzi sieć czterech zakładów pogrzebowych, z czego 3 znajdują się we Wrocławiu, a jeden w pobliskim Strzelinie. Wypada pogratulować firmie znaczącego sukcesu i zastanowić się, co wpłynęło na tak dużą rozpoznawalność zakładu.

Zakłady Pogrzebowe Olimp Wrocław

logo zakładu Olimp

Jeśli chodzi o świadczone usługi to Olimp postawił na bogactwo asortymentu i sprzętu. Największy wybór urn w okolicy uzupełniony został zestawem namiotów, nowych karawanów, katafalków, nagłośnienia itd. Firma Olimp jako jedna z nielicznych we Wrocławiu jest też prawdziwym domem pogrzebowym, gdyż prowadzi własną chłodnię i kaplicę pożegnalną. Usługi kremacji nawet w 24 godziny stały się atrakcyjną odpowiedzią na wydłużone terminy oczekiwania w Kiełczowie i uzupełniły bogatą ofertę firmy.

Pod względem marketingu firma przedstawia się bardzo ciekawie. Prowadzi aż trzy nowoczesne strony zakładu pogrzebowego, krematorium oraz stronę ze strefą blogową, co jest ewenementem nawet na skalę kraju. Kolory firmy to zapadający w pamięć jasny fiolet z białymi literami i logo. Nazwa Olimp pochodzi z mitologii greckiej i oznacza siedzibę bogów. Była to góra, z której Bogowie obserwowali ludzi i kierowali ich losami. To właśnie los, który nie oszczędza również mieszkańców Wrocławia i dotyka ich śmiercią sprawił, że sieć zakładów pogrzebowych i krematorium we Wrocławiu przybrało tą mityczną nazwę.

 

Olimp traktowany jako skrót O.L.I.M.P, oznacza:

O – opiekuńczy, firma roztacza opiekę nad rodzinami pogrążonymi w żałobie

L – ludzki, działania firmy skierowane są do ludzi – zarówno za życia, jak i po śmierci. Jest to praktyczne zastosowanie idei humanizmu.

I – innowacyjny, firma przenosi na Wrocławski rynek usług pogrzebowych wszelkie najnowsze rozwiązania, aby zagwarantować wysoki standard usług i obsługi klienta

M – markowy, wszystkie oferowane akcesoria typu urny, trumny, odzież, krzyże pochodzą bezpośrednio od producentów, co gwarantuje jakość i niską cenę

P – pracowity, nawet najlepsze chęci nic nie znaczą, jeśli nie pójdzie za nimi ciężka praca. Pracownicy każdego dnia swoim zaangażowaniem w obowiązki dbają o dobre imię firmy.

 

Zakłady pogrzebowe we Wrocławiu

Wszystkim mieszkańcom Wrocławia i okolic podajemy adresy stron sieci zakładów pogrzebowych i krematorium Olimp we Wrocławiu:

Oficjalna strona www.Olimp

Oficjalna strona www.krematoriumOlimp

Nieoficjalna witryna firmowa,  ze strefą blogową i poradnikiem związanym z pogrzebami tradycyjnymi i kremacjami www.blogOlimp

 

zakład pogrzebowykrematorium