Organizacja pogrzebu Poznań

organizacja pogrzebu Poznań

Śmierć bliskiej osoby niewątpliwie jest ogromnym szokiem, jak i powodem rozpaczy dla każdego z nas. Jednak pogrzebu nie można odłożyć na później, a trudne i ważne decyzje trzeba podejmować niemalże od razu po stwierdzeniu zgonu przez lekarza. Jednak organizacja pogrzebu Poznań jest znacznie prostsza, kiedy korzysta się z usług takich domów pogrzebowych jak zakład Universum. Poniżej przedstawiamy wszystkie kroki, jakie musi podjąć osoba organizująca pogrzeb z pomocą tej działalności.

Formalności przed pogrzebem

Jeśli bliski umarł w domu lub w szpitalu, należy najpierw wezwać lekarza, który wypisze mu akt zgonu, a następnie odebrać od niego kartę zgonu. Po odebraniu dokumentu można już zadzwonić do czynnego całodobowo biura Universum i zlecić przewóz zmarłego do zakładu pogrzebowego. Jeżeli miejscem zgonu było miejsce publiczne, kolejność koniecznych czynności jest odwrotna – najpierw trzeba zadzwonić po przewóz, a dopiero potem udać się do szpitala i odebrać potrzebne dokumenty. W obu przypadkach, po przewiezieniu zmarłego i uzyskaniu karty zgonu, należy udać się do biura obsługi Universum i ustalić wszelkie szczegóły dotyczące pogrzebu.

Uzyskanie zasiłku ZUS

Bardzo ważne dla osoby zlecającej pogrzeb jest dofinansowanie ZUS, zwłaszcza gdy nie ma ona dobrej sytuacji finansowej. Wynosi on 4000zł i, w zależności od rodzaju dochodów zmarłego oraz stopnia pokrewieństwa z osobą zlecającą pogrzeb, może on być wypłacony przed lub po pogrzebie. W każdym przypadku pracownicy domu pogrzebowego Universum pomogą osobie w żałobie w załatwieniu wszelkich formalności prawnych, związanych z zasiłkiem ZUS.

Organizacja pogrzebu Poznań

Po przewiezieniu zmarłego do domu pogrzebowego i załatwieniu sprawy dofinansowania wreszcie przychodzi czas na organizację ostatniego pożegnania. Korzystając z usług zakładu pogrzebowego Universum przebiegnie ona szybko i sprawnie, a pracownicy zawsze będą wykazywali się zrozumieniem i wspierającą postawą. Osoba zlecająca pogrzeb może ustalić najmniejsze szczegóły ceremonii i poprosić pracowników o wszystko – od wyboru i wystawienia trumny, przez niesienie krzyża i poprowadzenie ceremonii, po organizację oprawy muzycznej i pochowanie zmarłego. Dom pogrzebowy Universum stara się jak najbardziej ułatwić klientom ten trudny okres.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments