Kategoria: porady

Organizacja pogrzebu Poznań

Śmierć bliskiej osoby niewątpliwie jest ogromnym szokiem, jak i powodem rozpaczy dla każdego z nas. Jednak pogrzebu nie można odłożyć na później, a trudne i ważne decyzje trzeba podejmować niemalże od razu po stwierdzeniu zgonu przez lekarza. Jednak organizacja pogrzebu Poznań jest znacznie prostsza, kiedy korzysta się z usług takich domów pogrzebowych jak zakład Universum. Poniżej przedstawiamy wszystkie kroki, jakie musi podjąć osoba organizująca pogrzeb z pomocą tej działalności.

Formalności przed pogrzebem

Jeśli bliski umarł w domu lub w szpitalu, należy najpierw wezwać lekarza, który wypisze mu akt zgonu, a następnie odebrać od niego kartę zgonu. Po odebraniu dokumentu można już zadzwonić do czynnego całodobowo biura Universum i zlecić przewóz zmarłego do zakładu pogrzebowego. Jeżeli miejscem zgonu było miejsce publiczne, kolejność koniecznych czynności jest odwrotna – najpierw trzeba zadzwonić po przewóz, a dopiero potem udać się do szpitala i odebrać potrzebne dokumenty. W obu przypadkach, po przewiezieniu zmarłego i uzyskaniu karty zgonu, należy udać się do biura obsługi Universum i ustalić wszelkie szczegóły dotyczące pogrzebu.

Uzyskanie zasiłku ZUS

Bardzo ważne dla osoby zlecającej pogrzeb jest dofinansowanie ZUS, zwłaszcza gdy nie ma ona dobrej sytuacji finansowej. Wynosi on 4000zł i, w zależności od rodzaju dochodów zmarłego oraz stopnia pokrewieństwa z osobą zlecającą pogrzeb, może on być wypłacony przed lub po pogrzebie. W każdym przypadku pracownicy domu pogrzebowego Universum pomogą osobie w żałobie w załatwieniu wszelkich formalności prawnych, związanych z zasiłkiem ZUS.

Organizacja pogrzebu Poznań

Po przewiezieniu zmarłego do domu pogrzebowego i załatwieniu sprawy dofinansowania wreszcie przychodzi czas na organizację ostatniego pożegnania. Korzystając z usług zakładu pogrzebowego Universum przebiegnie ona szybko i sprawnie, a pracownicy zawsze będą wykazywali się zrozumieniem i wspierającą postawą. Osoba zlecająca pogrzeb może ustalić najmniejsze szczegóły ceremonii i poprosić pracowników o wszystko – od wyboru i wystawienia trumny, przez niesienie krzyża i poprowadzenie ceremonii, po organizację oprawy muzycznej i pochowanie zmarłego. Dom pogrzebowy Universum stara się jak najbardziej ułatwić klientom ten trudny okres.

Komentarze

Etykieta na pogrzebie – telefon komórkowy

Pogrzeb jest trudnym czasem w życiu każdego człowieka. Dlatego w trosce o najbliższą rodzinę Zmarłego dalsi znajomi powinni uszanować wiele aspektów związanych z dobrymi manierami. Etykieta pogrzebowa mówi o takich czynnikach jak to, w co się ubrać, czy zabrać ze sobą dzieci, a nawet porusza sposób korzystania z telefonu komórkowego. Korzystanie z telefonu podczas pogrzebu lub nabożeństwa żałobnego może być postrzegane jako naruszenie prywatności rodziny pogrążonej w żałobie i dlatego jest uważane za niewłaściwe.

(więcej…)

Przeczytaj WięcejKomentarze

Jak wyszukać dobry zakład pogrzebowy w internecie

W trudnych chwilach, gdy mierzymy się z bólem po stracie bliskiej osoby trudno jest zająć się sprawami organizacyjnymi związanymi z pogrzebem, uzyskaniem zasiłku pogrzebowego i wszystkimi innymi formalnościami związanymi ze śmiercią. Na szczęście w takiej sytuacji możemy liczyć na pomoc profesjonalistów. (więcej…)

Przeczytaj WięcejView 1 Comment

Jak znaleźć zakład pogrzebowy?

Zakłady pogrzebowe prowadzą specyficzny rodzaj usług – praca w tej branży wymaga wielkiego profesjonalizmu, ale również zrozumienia dla trudnej sytuacji, w jakiej znajdują się klienci. W tak bolesnym momencie bliscy zmarłych nie mają głowy do wielu spraw organizacyjnych, z którymi wiąże się śmierć zmarłych. (więcej…)

Przeczytaj WięcejView 1 Comment